domovy.infoblog.cz

Je výhodnější koupit nový nebo starší byt?

Publikováno 31.10.2015 v 14:55 v kategorii REALITY, přečteno: 58x

Přemýšlíte o koupi nemovitosti? Pro sebe nebo je chcete pronajímat a získat tak, nějaké peníze navíc? Ať už na vás platí první nebo druhá možnost, vždy je nutné se dobře rozmyslet, jaký byt koupit. Zásadní je rozhodnout, zda se bude jednat o byt starší nebo v novostavbě. Jaké jsou výhody a nevýhody obou variant?

Starší zástavba s dobrou infrastrukturou
Bydlení v PrazeHledáte byt pro sebe nebo byty k pronájmu, které koupíte a poté je budete pronajímat? Jako investice je to velmi dobrý nápad. 

Ale je lepší pořídit starší byty nebo ty v novostavbě? U starších nemovitostí, ať se jedná o byty Praha nebo Teplice, se často mluví o výhodě nižších cen. 

Ale ne vždy to musí platit. V poslední době si lidé rádi kupují staré nemovitosti, které si poté upraví podle svých představ.Poptávka po starších nerekonstruovaných bytech stoupla a s ní i ceny. Proto je potřeba hledat a počítat. Kromě ceny jsou tu i další plusy pro starší byty nebo domy. 

Většinou se nachází v zástavbě s bohatou občanskou vybaveností i zelení.V podstatě vše nutné máte v docházkové vzdálenosti, což je jistě fajn. Známé jsou také stavební nedostatky, které už objevili majitelé před vámi. Od bývalého majitele se také můžete dozvědět, jaké jsou skutečné náklady na bydlení. A nesmíme zapomenout ani na fakt, že staré nemovitosti mají zkrátka ducha a atmosféru.

Bydlení v nové nemovitosti je pohodlné

Pro někoho je lepší volbou život v novostavbě. Jedná se o čerstvě dokončený objekt, takže je vše v záruce a není potřeba nic dodělávat. Často se jedná o nízkoenergetické projekty, takže i provozní náklady jsou nízké.Pozor si dejte na fond oprav. 

U novostavby nebývají příspěvky vysoké, protože se nepředpokládá, že by byly nutné výdaje na velké opravy.Ale je ve vaší novostavbě ostraha, zahradník nebo recepční? Realitní makléři vás na to jistě nemusí upozorňovat, ale tito zaměstnanci zadarmo nepracují.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?