domovy.infoblog.cz

Výhody a nevýhody pronajímání nemovitosti

Publikováno 13.03.2015 v 17:12 v kategorii PRONÁJEM, přečteno: 50x

Úrokové sazby u hypotéčních úvěrů jsou velmi nízko. Přímo se nabízí nějakou nemovitost koupit a využít ji třeba jako investici – tedy ji pronajmout. Potom se ale zajímejte, jak vysoké nájmy se platí v místě, kde chcete byt koupit. Aby se vám pronajímání vyplatilo, roční výnos musí být nejméně pět procent.

Komu budete byt pronajímat?
BytNašli jste na internetu nějaké pěkné byty pro bydlení Praha a cena se vám zdá více než dobrá? 

Zbystřete a začněte trochu zkoumat a hledat. První, co si zkontrolujte, je lokalita. Možná zjistíte, že jde o čtvrť, kde není dobrá dostupnost MHD. 

Dále tu nejsou například školy, obchody nebo lékař. Do takové lokality se lidé nehrnou a nájem také nebude podle vašich představ. Jak určit, co by nemělo v dané lokalitě chybět? Zaměřte se na jednu skupinu lidí, kterým budete chtít byt pronajímat. 

Ve městech, kde se nachází univerzita, se nabízí studenti, kteří budou požadovat bydlení blízko své školy. Jestliže se chcete zaměřit spíše na rodiny s dětmi, potom volte byt větších rozměrů, který bude mít na blízku školky, školy, lékaře, park nebo hřiště a další. 

Pronájem je boj
Rodinný důmPronajímat byt se zdá jako skvělý způsob k získání vedlejšího příjmu. Ale věřte, že vlastnit byty k pronájmu není takový med. 

V podstatě záleží na tom, koho si do bytu nastěhujete. Může se stát, že nájemník bude platit pár měsíců a pak přestane. Než se vám ho z bytu podaří dostat, přijdete o pěkných pár nájmů a ještě možná strávíte pár týdnů opravami a malováním. Nájemníka prověřte, když se bude jednat o byt i o pronájem domů

Popovídejte si s ním, zjistěte, kde bydlel předtím, proč se odstěhoval, u koho bydlel (bývalému pronajímateli klidně zavolejte), jestli má práci a další. Podívat se můžete i na portál s evidencí exekucí. Jestliže po zadání jeho jména a data narození najdete exekuce, raději zapomeňte na to, že byste mu pronajali váš byt.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?